تکرار و یکنواختی در محیط اطراف زندگی ما می تواند حامل عواقب و نتایج نا مطلوبی باشد. تصمیم داریم با تدابیری هرچند جزیی که برپایه نکات اولیه دکوراسیون داخلی است، این نقایص را بطرف کنیم. در این نوبت قصد داریم به بخش مهم که در هر خانه‎ای وجودش لازم است بپردازیم، یعنی اشپزخانه.
از اهمیت اشپرخانه و عناصر آن در دکوراسیون داخلی به عنوان فضایی مهم غافل نشوید، فضایی که خانواده را به دور هم جمع میکند، محلی است برای گفت و شنودهای عزیزانتان، تجمیع افکار، خورد و خوراک و بعضا تصمیمات مهم خانوادگی پس این فضا اگر از لحاظ بصری و جلوه‎های دکوراتیو فاقد ارزش و زیبایی باشد می‌تواند لطمات مادی و معنوی بدنبال داشته باشد. باتوجه به عمق اهمیت این فضا بعنوان نقطه ای کانونی در تزیینات و چیدمان حتما باید مورد توجه تان قرار گیرد . بادقت در فضای اشپزخانه به اصالت و اهمیت چند عنصر میشه پی برد.
الف ) کابینت: بادرنظر گرفتن ابعاد و شکل هندسیه اشپزخانه ,نوع ومیزان کاربرد کابینت وطراحی فرم اصلی ان به نکات زیر توجه کنید
۱ )حتما باید فاصله روی کابینت دیواری و سقف در نظر بگیرید بابت کار دکور
۲ ) بخشی از مجموعه کابینت بوفه یا سوپر نام دارد که علاوه بر کاربرد, بخودیه خود یک المان دکوراسیون نیز میباشد.باید در جایی از آشپزخانه قرار گیرد که بیشترین زاویه ی دید را دارا باشد.
۳ )رنگ کابینت توصیه میشه تک رنگ کار نکنید , بهتره که از ۲ رنگ هم خانواده یکی تیره یکی روشن بهره ببرید (مثلا نسکافه ای و قهوه‌ای) بطوریکه رنگ روشن رنگ اصلی و رنگ تیره تک و توک استفاده بشه.
ب ) لوازم کاربردی: گاز، فر، هود، سینک، یخچال و بعضا ماشین لباسشویی این لوازم چون بیشتر به جنبه کاربردیشون توجه میشه شما اگه بتونید روی جنبه زیبایی و دکوراسیون آن‌ها کار کنید به زیباییه آشپزخانتون خیلی کمک کردین، براحتی می‌توانید با تغییراتی در این عناصر یا افزودن انها درمحیط اشپزخانه  زیبایی آن‌را بشدت تقویت کنید. اجازه بدین یکی دوتا مثال خوب بزنم مثلا میشه بجای اجاق گازهای فردار قدیمی که واقعا محدوده زیادی اشغال میکنه از گاز رومیزی بهره ببرید که طبیعتا علاوه بر فضای محدود و تعبیه کشوهای جادار در زیر خود زیبایی خاصی به آشپزخانه میده درضمن می توانید از بکارگیری فرهای توکار در کابینت علاوه بر دکور زیبا، بهره‌وری بالای انرژی را لمس کنید. جالبه بدانید که فرهای توکار رو می تونید در ارتفاع های دلخواه خودتون نصب کنید.
یا مثلا تعویض سینک ظرفشویی قدیمی و تعبیه سینک جدید علاوه بر رخ دادن به آشپزخانه، تا مدت زیادی یک سینک کاربردی تر و بادوام بالا در اختیارتان قرار میدهد.
تصور کنید کابینت اشپرخانه رو عوض کرده ویک هود زیبا، خوش رنگ و واقعی بهش الحاق کردین به خاطر این میگم واقعی چون هود با تولید صدای بسیار کم (بین ۵۳ تا ۶۳ دسی بل ) و قدرت مکش بالا می تونه خیلی بدرد بخوره.
حالا ! بنظرتون آشپرخانتون زیباتر , دلنشین تر و کاربردی تر نشده ؟

(بازدید شده ۱۰۲ بار, بازدید امروز ۱)