براق یا مات بودن، یکی از ویژگی های  سینک  های فلزی است که هرکدام ویژگی های خودشان را دارند. به عنوان نمونه مدل های براق کمتر لکه های آب را نشان می دهند و به سادگی تمیز می شوند. ساده یا ضدخش بودن هم یکی دیگر از انتخاب های شما هنگام خرید  سینک ظرفشویی  است. مدل های ضدخش برخلاف دیگر مدل ها که سطحی صیقلی دارند، پر از دانه های ریز است. همین ویژگی مانع از خراش برداشتن سطح  سینک  می شود. البته قیمت این مدل ها بالاتر است.

همه  سینک  های استاندارد، قطعاتی اضافی دارند که شامل تخته مخصوص خرد کردن موادغذایی، درپوش برای راه آب رو، یک آبکش بزرگ به اندازه دهانه  سینک  و یک یا دو آبکش کوچک هستند که باید هنگام خرید کالا به شما داده شود.

چیزی که شاید کمترین کسی موقع خرید  سینک  به آن دقت کند، شیب و مسیر عبور آب در کاسه  سینک  است.  سینک  های معمولی معمولا سطح صافی دارند بدون هیچ شیبی ولی اگر آشپزخانه شما حتی کمی شیب دار باشد و از قضا این شیب در خلاف جهت عبور آب برای وارد شدن به راه آب باشد، آن وقت شما دچار مشکلات جدی می شوید چون همیشه اندکی آب در کاسه  سینک  می ایستد و به مرور زمان باعث رسوب و خطوط سفید روی فلز می شود. پس بهتر است  سینک  هایی را خریداری کنید که در کف آنها مسیری شیبدار برای سرازیر شدن آب به سمت راه آب طراحی شده است.

و نکته آخر صدایی است که هنگام شست وشو دراثر برخورد ظروف با کاسه  سینک  تولید می شود. برخی  سینک  ها دارای پدهای ویژه ای برای خفیف ترکردن این صدای ناهنجار هستند. در این نوع  سینک  ها، قسمت زیرین کاسه  سینک  توسط اسپری مخصوص مقاوم شده و مانع انعکاس صدای برخورد ظروف می شود. همچنین در این نوع  سینک  ها، دمای آب داغ داخل  سینک  دیرتر به حالت معمولی می رسد.

(بازدید شده ۱۱۳ بار, بازدید امروز ۱)