بهترین ساختمان های جهان باید در عین زیبایی، کارآمد باشند. وب‌سایت طراحی و معماری Architizer، اخیرا بهترین ساختمان های جدید جهان را در مراسم سالانه ی A+ خود معرفی کرده است.

برندگان این مسابقه از بین هزاران شرکت کننده و توسط داوران و مردم انتخاب شده اند؛ این رقابت در ۱۱۳ دسته بندی انجام شده است.

لیست بهترین ساختمان های جهان را در ادامه شاهد خواهید بود.

 

بهترین استفاده از فضای مخلوط: خانه ی ون ها؛ یک محل خلاقانه در لندن برای عاشقان ورزش اسکیت بورد که توسط آرشیتکت تیم گریترکس طراحی شده است.

 

بهترین هتل/مهمان سرا: جزیره ی ریزورت Manshausen؛ هتلی در مجمع الجزایر استیجن در ساحل نروژ شمالی. شرکت Stinessen Arkitekture AS طراحی آن را به عهده داشته است.

بهترین مرکز تجهیزات تحقیقاتی: مدرسه جدید معماری در موسسه ی تکنولوژی رویال در استکهلم، سوئد. معماری آن به عهده  Tham And Videgard Arkitekter بوده است.

بهترین مرکز سلامتی: سونای Naman Retreat Pure Spa؛ یک مرکز درمان دوباره در دانانگ ویتنام. این سازه به دست استودیو MIA Design طراحی شده است.

 

بهترین ساختمان مذهبی: Crematorium Hofheide؛ کوره‌های جسد سوزی در هولزبیک بلژیک. این طراحی توسط RCR Arquitectes  و Coussee And Goris Srchitecten انجام شده است.

بهترین خانه ی بزرگ شخصی: The Greja House؛ یک خانه ی بزرگ خانوادگی در سنگاپور که توسط Park + Associates Pte Ltd طراحی شده است.

 

بهترین رستوران: آینه ها؛ یک رستوران در استان گیفو در کشور ژاپن. یک مقصد محبوب در فصل شکوفه های گیلاس. این رستوران به دست طراحان bandesign,Ltd ایجاد شده است.

بهترین طراحی داخلی خانه: خانه ی جری؛ یک ویلای تفریحی در ساحل Cha Am تایلند برای یک خانواده ی پر جمعیت که توسط Onion طراحی شده است.

 

بهترین مهد کودک: مهدکودک و پرستاری Hanazono؛ مدرسه ای در میاکوجیمای ژاپن که به منظور مقاومت در برابر طوفان ساخته شده است. این ساختمان توسط HIBINOSEKKEI + Youji no Shiro طراحی شده است.

(بازدید شده ۱۶۷ بار, بازدید امروز ۲)