معمولا یخچال و ظرف های استیل بعد از مدتی کدر می شوند و درخشندگی و زیبایی خود را از دست می دهند . در این مطلب با روش هایی آسان و عملی برای تمیز کردن یخچال و ظرف های استیل آشنا می شویم ,
آب گرم:
در صورتی که یخچال و یا ظرف استیل شما دچار کثیفی و چربی نباشد با آب گرم می توان آن را جلا داد . بدین منظور یخچال یا ظروف استیل را با مقداری آب گرم شستشو دهید و پس از آن با دستمالی نرم خشک کنید.
استفاده از سرکه:
سرکه محلولی معجزه گر برای تمیز کردن ظروف استیل است . مقداری سرکه سفید را بر روی ظروف استیل بریزید و پس از آن با یک پارچه نرم آن را پاک کنید . دقت داشته باشید اگر سرکه در دسترس شما نیست می توانید از آب لیمو نیز برای براق کردن ظروف استیل استفاده کنید.
شستشو با الکل:
الکل یکی از مواد شوینده موثر برای تمیز کردن یخچال و ظرف های استیل است. اگر یخچال و یا ظروف استیل شما دچار لایه چربی شده اند می توانید برای پاک کردن لایه چربی از الکل استفاده کنید . یک پارچه نرم و خشک را به الکل آغشته کنید و با آن سطح یخچال و یا ظروف استیل را شستشو دهید .
شیشه پاک کن:
یکی از کاربردهای شیشه پاک کن به جز پاک کردن شیشه تمیز کردن ظروف استیل است . برای پاک کردن اثر انگشت از روی گاز و یخچال و مایکروفر استیل خود ابتدا مقداری شیشه پاک کن را بر سطوح آنها اسپری کنید و سپس بعد از ۱۰ دقیقه با یک پارچه نرم سطوح را پاک کنید.

 

(بازدید شده ۱۹۰ بار, بازدید امروز ۱)