سینک آشپزخانه را کجا قرار دهیم؟

 

رو به پنجره یا رو به مهمانان؟ در بخش میانی یا کنار ماشین ظرفشویی؟ در اینجا به شما کمک می کنیم تا مکان درست سینک آشپزخانه را پیدا کنید.
پس از صرف ساعت ‌ها زمان برای مشاهده دقیق تعداد زیادی عکس آشپزخانه و لوازم، اینجا فرض می‌کنیم که سینک آشپزخانه رویایی خود را انتخاب کرده‌اید. چقدر برای یافتن مکان قرار گیری آن فکر کرده‌اید و زمان صرف کرده‌اید؟ اگر بودجه شما محدود است، بهتر است آن را تغییر ندهید . اما اگر به لحاظ مالی و همچنین ابعاد آشپزخانه برای تغییرات دست شما باز است ادامه مقاله را مطالعه نمایید .
جهت کم کردن هزینه ‌ها استفاده از لوله‌کشی موجود را تا حدی که ممکن است در نظر داشته باشید. برخی آشپزخانه ها به صورت کلی بازسازی می شوند، اما به این دلیل که مکان سینک و ماشین ظرف‌شویی دست نخورده باقی می ماند، صاحبان خانه مقدار قابل توجهی در بخش هزینه های لوله‌کشی صرفه‌جویی می کنند .
اولین انتخاب برای محل قرار گیری سینک ظرفشویی روبروی پنجره است مخصوصاً اگر آنسوی پنجره شما دارای نمای یک منظره زیبا باشید . به عکس زیر نگاه کنید ، من طرفدار شستن ظرف‌ ها با دست نیستم، اما اگر چنین منظره‌ای را روبروی خود می ‌داشتم، بیشتر مشتاق شستن ظرف ها با دست بودم .
اگر شرایط فضای آشپزخانه تان به شما اجازه می دهد مکان قرار گیری را طوری طراحی نمایید که  پشت به پذیرایی یا اتاق میهمان نباشید این یک حالت ایده ال است . این طرح  به شما اجازه می ‌دهد که در آشپزخانه و هنگام آشپزی با میهمان و یا سایر اعضای خانواده گفتگو کنید و یا حتی کودک خود را کنترل نمایید .
چیدمان کنار سینک :
این کار نیاز به فکر چندانی ندارد. شما قطعا می‌خواهید که سینک و ماشین ظرف‌شویی خود را در کنار یکدیگر داشته باشید. این کار باعث راحت‌تر شدن و کارآمد تر شدن کار با ماشین ظرف‌شویی می‌گردد. می توانید قبل از قرار دادن بشقاب‌ ها در ماشین ظرف‌شویی، آنها را در سینک کمی ابکشی و تمیز نمایید. همچنین در هنگام خالی کردن ماشین ظرف‌شویی و زمانی که می‌خواهید آب ‌های روی ظرف‌ های خود را تمیز کنید، کاربرد دارد.
این پیکربندی کلاسیک با قرارگیری ماشین ظرف‌شویی در یک سمت و قرارگیری سطل زباله و کابینت بازیافت در سمت دیگر، باعث تمیز شدن ساده‌تر آشپزخانه می ‌شود. همچنین یک مکان ۲۴ اینچی برای ماشین ظرف‌شویی استاندارد و حداقل ۱۲ اینچی برای سطل زباله نیاز دارید. البته باید برای جانمایی سینک ظرفشویی جهت باز شدن درب های کابینت و اینکه مانعی برای باز شدن درب وجود نداشته باشد  را نیز در نظر بگیرید . در نظر بگیرید اگر درب کابینت را نتوان کامل باز کرد انوقت برای قرار دادن سطل زباله که معمولا زیر سینک ظرفشویی قرار میگیرد دچار مشکل خواهید شد .
اگر آشپزخانه شما دارای بخش میانی(جزیره) می ‌باشد، خوب است که سینک یا اجاق گاز رومیزی را روی آن قرار دهید تا یک مکان کاری کارآمد ایجاد نمایید. من شخصا طرفدار داشتن یک هود بزرگ در وسط آشپزخانه نیستم، بنابراین قرار دادن سینک را ترجیح می ‌دهم. خانواده و دوستان می توانند دور میز میانی( جزیره )جمع شوند در حالی که شما در حال آماده‌سازی غذا هستید.
داشتن دو سینک در آشپزخانه  برای کسانی دارای خانواده بزرگ و پرجمعیت هستند ویا آشپزخانه ای بزرگ دارند مزیت محسوب می‌شود. البته شما برای انجام چنین کاری به بودجه و فضای کافی نیاز دارید. معمولا یک سینک اصلی زیر پنجره یا روبروی اتاق ناهار خوری یا اتاق بزرگ (ترکیب اتاق پذیرایی و ناهارخوری) وجود دارد و ماشین ظرف‌ شویی برای دسترسی و تمیز‌کاری آسان در کنار آن قرار داده شده است. سینک دوم ممکن است در اندازه‌ای کوچکتر و در بخش میانی جای گرفته باشد و بیشتر برای شستن دستی و آماده‌سازی غذا مورد استفاده قرار گیرد. این چیدمان به چند نفر اجازه استفاده از آشپزخانه را بدون قرار گرفتن در سر راه یکدیگر می ‌دهد . حالا می توانید بهتر راجع به محل قرار گیری سینک ظرفشویی تصمیم بگیرید و از دکوراسیون آشپزخانه خود لذت ببرید .

(بازدید شده ۱,۰۸۹ بار, بازدید امروز ۱)